Revolvingový úvěr - Opakovaná rychlá půjčka bez registru a doložení příjmu

Co je to revolvingový úvěr? Tento finanční produkt je využíván především právnickými osobami, které potřebují překlenout dočasný nedostatek aktiv. Dříve nebyl fyzickým osobám tento produkt vůbec nabízen. Ve stejné situaci fyzické osoby spíše využívají kontokorent. Jaké jsou výhody a nevýhody revolvingového úvěru se dočtete v našem článku.

Co je revolvingový úvěr?

Definovat lze revolvingový úvěr je krátkodobý finanční produkt s možností opětovného čerpání. Pokud si někdo revolvingový účet zřídí, může z něj čerpat prostředky a poté kdy je splatí můžete čerpat znovu bez omezení a bez nutnosti opětovně o úvěr žádat. Je tak k dispozici jako půjčka bez registru a půjčka bez doložení příjmu. Příkladem může být půjčka Everyday plus, díky které můžete mít půjčku ihned na účtu. Nejčastěji využívají společnosti v době, kdy potřebují hradit platby a nemají splaceny své faktury.

Jaký je rozdíl mezi revolvingovým úvěrem a kontokorentem?

Revolvingový úvěr nebývá vázán na běžný účet a zřizuje se samostatně. Podobně jako revolvingový úvěr funguje i kreditní karta, kterou vyřídíte i u konkurenční banky nebo jinde než tam, kde máte vedený osobní účet. Banka vám v podstatě schválí půjčku, kterou můžete využít kdykoliv k zaplacení i výběrům z bankomatů. Plusem je že máte předschválenou půjčku kdykoliv k dispozici a navíc nebudete platit žádné úroky, pokud dluh z kreditní karty splatíte v takzvaném bezúročném období. To se může zdát jako výhoda, ovšem jen pro ty, kteří mají dobrou platební morálku. Když totiž peníze nestačíte do stanoveného data vrátit, budou bance naskakovat tučné úroky, pohybující se většinou přes 20 %.

Výhody revolvingového úvěru

Tou hlavní výhodou je poměrně nízký úrok, ze dvou hlavních důvodů. Jednak jde o účelový finanční produkt a banka musí vědět, k čemu bude využíván a za druhé krátká doba splatnosti, což jsou základní vstupní požadavky na nízké úročení. Další výhodou je opakované čerpání a to i prostřednictvím karty, navíc v různých měnách. Revolvingový úvěr navíc vyřídíte nejen v bance, ale i u nebankovních společností, což rozšiřuje počet možností, ze kterých lze vybírat.

Nevýhody revolvingového úvěru

Revolvingový úvěr má sice nízké úročení, ale pouze za předpokladu, že bude splacen v dohodnutém termínu, nejčastěji do konce měsíce. V opačném případě porostou úroky a to poměrně vysoko, až k 20 %. Dalším minusem jsou i poměrně vysoké poplatky. Poslední nevýhodou může být to, že částky revolvingového úvěru nejsou nikterak závratné.


Zveřejněno 16.3.2018