Časté dotazy

Vybrali jsme pro vás ty nejčastější otázky, které vás zajímají. Naše odpovědi vám snadno pomohou v získávání dalších informacích o jedinečném produktu rychlé půjčky.


Kolik si lze půjčit?

V segmentu mikropůjček - malých půjček je možno si půjčit od 100 Kč do cca 10 000 Kč, zálrží to na tom, kterou společnost si zvolíte. U některých poskytovatelů až 20 000 Kč, vyjímečně 30 000 Kč. První půjčka bývá omezena do 5 až 10 tis. Kč. Pokud půjčku řádně splatíte, můžete příště žádat o vyšší sumu.

Na jak dlouho je půjčka určena?

SMS Půjčka je koncipována jako půjčka do výplaty, splatnost je tedy od několika dnů do jednoho měsíce, někdy 45 až 60 dní. Existuje také možnost proloužení splatnosti půjčky. Bývá to však za další poplatek.

Komu bývá půjčka schválena?

Tohle je velmi individuální otázka, každá společnost má své pravidla pro scvhálení nastavena jinak. Většinu je podmínkou pnoletost, tedy věk alespoň 18 let a občanský průkaz. Problémem je exekuce či insolvence. Zákon udává druhou zásadní podmínku a tou je úvěruschopnost - tedy to, že žadatel musí být schopen půjčku splatit.

Jak je to s registry?

Záznam v registru dlužníků hraje roli spíše u větších půjček. Mikropůjčky mohou tto záznamy tolerovat a půjčku i přes záznam schválit. Záleží o jaký záznam se jedná, kolik si chcete půjčit a jaká je Vaše bonita.

Dokládá se příjem?

Většinou společnosti mají v podmínkách, že by jste měli mít dostatečný příjem. Ne všcichni vyžadují jeh papírové potvrzení. Ale zase platí podmínka, že by jste měli být schopni půjčku splatit.

Potřebuji ručitele nebo zajištění?

Ne, vzhledem k malým částkám není ručitel ani jiné zajištění vyžadováno.

Co dělat, když nemůžu splácet?

Nestrkejte hlavu do písku. Stát se to může každému. V každém případě ihned kontaktujte poskytovatele a ten se bude snažit najít optimální řešení, jak situaci zvládnout.

Opravdu existuje půjčka zdarma?

Ano, spousta společností nabízí první půjčku zdarma na vyzkoušení novým a bezproblémovým klientům. Není to žádný podvod ani pohádka.

Jak dlouho zabere vyřízení půjčky?

Vše je poměrně jednoduché a onine. Trvá to obvykle do 20 minut.

Jak rychle jsou peníze na účtu?

Každý poskytovatel to má jinak. Půjčku většinou předschvaluje automatizovaný systém a po finálním schválení jsou peníze ihned odeslány na účet žadatele. Někteří poskytovatelé uvádí půjčku do 5, 10 nebo 15 minut. Zde také pomáhá to, že disponují vícero bankama a převod je tak vnitrobankovní.

Co je to agregátor půjček?

Je to jakási "multižádost" kde zažádáte jen jednou a agregátor zhodnotí vaše šance na půjčku a podle toho žádost předá té půjčkové společnosti, kde máte největší šanci na scvhálení. Předat jí může i více společnostem a vy si pak můžete vybrat nejvhodnější půjčku, kterou chcete.

Zveřejněno 12. 12. 2017